Вербківська сільська рада
Павлоградський район Дніпропетровська область
Розпорядження голови
від 11 березня 2020р.№ 30
Про запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 на території Вербківської сільської територіальної громади
Опубліковано 11 березня 2020

Керуючись законами України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про захист населення від інфекційних хвороб”, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 “Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19”, протоколу № 2 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 року та розпорядження голови обласної державної адміністрації від 11 березня 2020 №№ Р-185/0/3-20 «Про запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 на території Дніпропетровської області» з метою запобігання виникненню і поширенню коронавірусу на території Дніпропетровської області:


1. Визначити, що з 12 березня по 03 квітня 2020 року на території Вербківської сільської територіальної громади  встановлюється карантин.


2. Відділу освіти відділу  освіти, культури, туризму, молоді та спорту виконкому сільської ради та старостам внутрішніх громад   забезпечити:


запровадження карантину для усіх типів закладів освіти: закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної  освіти;

перевести діяльність усіх закладів освіти в режим дистанційного навчання;

скасування проведення та участі у масових заходах освітнього, наукового, соціального, спортивного та мистецько-розважального характеру в усіх корпусах на території закладів освіти, зокрема проведення олімпіад, спартакіад, змагань, тренувань, конкурсів, виставок, концертів, пробного зовнішнього незалежного оцінювання.

3. Директору комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» сільської ради та старостам внутрішніх громад   рекомендувати  забезпечити неухильне виконання Алгоритму запровадження протиепідемічних заходів для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 в Україні та Комунікаційного плану щодо визначення алгоритмів дій у разі виникнення  захворювання на COVID-19 з урахування заходів, передбачених у Національному плані протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, на 2020 рік, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2020 року № 93-р.


4. Директору комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги», та  відділу освіти відділу  освіти, культури, туризму, молоді та спорту виконкому сільської ради та старостам внутрішніх громад:

   підготувати інформацію про перелік підготовлених лікувально-профілактичних закладів для проведення обсервації осіб з ознаками гострого респіраторного захворювання, спричиненого коронавірусом COVID-19, із зазначенням адреси закладу, кількості місць та кімнат;

посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням щодо дотримання санітарно-гігієнічних норм і правил запобігання зараженню інфекцією;

провести зустрічі з керівниками основних релігійних організацій
громади щодо можливості переведення служб, мес і служінь у
максимально дистанційний варіант;

обмежити проведення спортивних змагань, тренувань та інших заходів за масовою участю громадян, виключити планування таких заходів, у тому числі пов’язаних з пересуванням територією громади, району, області, до стабілізації епідеміологічної ситуації.

 скасувати або максимально перевести в режим телефонних або відеоконференцій усі нарадчі заходи та засідання колегіальних і дорадчих органів (зокрема громадських слухань і обговорень), у тому числі органів місцевого самоврядування (за винятком виключних випадків);

перевести усі масові соціально значимі заходи в режим здійснення інтернет-стримінгу;

рекомендувати населенню максимально обмежити фізичні контакти.5. Директору комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги», начальнику відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та ВОС, мобілізаційної роботи,    начальнику відділу соціального захисту населення, службі у справах дітей, старостам внутрішніх громад:


забезпечити створення та ведення обліку наявного резерву медичного персоналу, що перебуває поза межами системи охорони здоров’я (зокрема
медпрацівників з епідеміологічною підготовкою, що змінили місце роботи,
пенсіонерів, що мають змогу працювати тощо);

опрацювати питання першочергового забезпечення засобами
індивідуального медичного захисту, зокрема респіраторами, медичних
працівників та в разі необхідності розглянути можливість здійснення їх
закупівлі в інших країнах;

визначити кількість військовозобов’язаних з числа медичних
працівників, які перебувають на військовому обліку у військових комісаріатах (центрах комплектування та соціальної підтримки).6. Керівнику ТОВ «Автопромінь» забезпечити проведення дезінфекційних заходів у транспортних засобах громадського користування,  де перебувають пасажири7. Директору комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги», начальнику відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та ВОС, мобілізаційної роботи,    старостам внутрішніх громад:

забезпечити проведення посиленого моніторингу стану захворюваності та контролю за виконанням санітарно-епідемічних заходів та своєчасного подання голові регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій інформації та пропозицій для прийняття ефективних управлінських рішень;

інформувати населення з питань профілактики зараження коронавірусною інфекцією через засоби масової інформації та операторів мобільного зв’язку;

забезпечити готовність закладів охорони здоров’я для надання медичної допомоги особам, які відповідають визначенню випадку захворювання на коронавірус 2019-nCoV, підтримання необхідного запасу засобів медичного призначення, захисного одягу, засобів захисту органів дихання, профілактичних препаратів, дезінфекційних засобів тощо.


8. Директору комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги», начальнику відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та ВОС, мобілізаційної роботи   провести засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій для визначення конкретних заходів та завдань щодо ефективної протидії поширенню коронавірусної інфекції серед населення та стабілізації епідемічної ситуації.


9. Начальникам відділів виконавчого апарату сільської ради, старостам внутрішніх громад   скасувати   до особливого розпорядження проведення особистих прийомів громадян.10. Начальнику фінансово-економічного відділу, головному бухгалтеру  забезпечити фінансування за рахунок місцевого бюджету витрат на медичне обладнання, медикаменти, дезінфекційні засоби та засоби індивідуального захисту  з метою недопущення поширення гострих респіраторних вірусних інфекцій, у тому числі спричинених коронавірусом COVID-19, до стабілізації епідемічної ситуації.


11. Старостам внутрішніх громад максимально обмежити пересування населення між населеними пунктами, а також пересування в громадських місцях без крайньої потреби.


12. Начальникам відділів виконавчого апарату сільської ради, старостам внутрішніх громад, керівникам комунальних закладів та установ:


 запровадити щоденний температурний скринінг персоналу, негайно відправляти додому на самоізоляцію усіх працівників, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань;

максимально перевести здійснювану персоналом роботу на віддалений доступ із застосуванням електронних комунікацій і технологій;

запровадити режим профілактичного спостереження за особами із числа персоналу, які відвідували країни інфекційного ризику;

передбачити режим регулярного провітрювання службових приміщень, за можливістю здійснювати дезінфекційні заходи за допомогою кварцювання.


13. Начальнику загального відділу виконавчого апарату сільської ради забезпечити проведення широкої інформаційно-роз’яснювальної роботи із залученням всіх засобів масової інформації в межах повноважень.


14. Координацію роботи щодо виконання цього розпорядження               покласти на заступника голови сільської ради, начальників відділів, керівників комунальних закладів та установ згідно з розподілом функціональних повноважень, контроль залишаю за собою.            Сільський голова                                          Л.Холоденко